čo robíme referencie ventilátor kariéra kontakt

Ako sme FB súťažou získali 300 nových odberateľov newsletteru pre ITB

Neošúchaná a férová facebooková súťaž znie v dobe prvoplánových „lajkovačiek”, „šérovačiek” a “označdvochkamošovačiek” takmer ako sci-fi. My ale máme dôkaz, že kde je nápad, tam je cesta.

Facebookových súťaží je neúrekom, s ich formou to už je horšie. Súťažné mechaniky založené na „lacných“ výzvach na zdieľanie či lajkovanie sú nielen proti oficiálnym pravidlám Facebooku, ale je to aj bezobsažná nuda.

Pre nášho dlhoročného a veľmi inovatívneho klienta ITB Development sme teda zvolili kreatívnejšiu cestu.

Cieľ:

Zvýšiť u ľudí záujem o registráciu do newslettera, posilniť pozitívny imidž značky a zároveň ju dlhodobo prepájať s mladšou generáciou.

Riešenie:

Na Facebooku, ktorý dlhodobo pre nášho klienta spravujeme, sme vymysleli interaktívnu súťaž, v ktorej sa developerská tematika prelína s popkultúrou – vyzliekli sme seriálové byty!

V troch kolách sme postupne odkryli pôdorysy bytov z populárnych TV seriálov a vyzvali fanúšikov, či uhádnu, kde daný byt „zahviezdil“. Súťaž bola oznamovaná na facebookových profiloch developera a jeho projektov, súťažilo sa však priamo na webe.

Sleduj, ako to celé prebiehalo a hlavne, ako sa fajn ideu podarilo pretaviť do nadupaných čísel kampane – zvýšili sme počet odberateľov newsletteru, počet návštevníkov na webe developera aj priemerný čas strávený na stránke.


OTÁZKA 1
Na vchodových dverách tohto bytu bola zavesená dekorácia, ktorej vzhľad sa menil každú epizódu počas desiatich rokov. Uhádnete, o ktorý seriál ide?
Odpoveď:PRIATELIA
PRIATELIA
OTÁZKA 2
Keby ste obyvateľovi tohto bytu zadali vyrobiť robota z domácich spotrebičov, pravdepodobne to pre neho nebude problém. Uhádnete, o ktorý seriál ide?
Odpoveď:Teória veľkého tresku
Teória veľkého tresku
OTÁZKA 3
Obyvateľka tohto bytu často pracovala v pohodlí svojho bytu. Len s veľkým sebazaprením by z neho vyšla nenalíčená a v teplákoch. Uhádnete, o ktorý seriál ide?
Odpoveď:SEX v meste
SEX v meste
ITB Štatistiky
 

Páči sa ti, čo robíme?
Ozvi sa nám a radi pomôžeme aj tvojej značke.

odoslať